Reklama
 
Blog | Vlastimil Blaťák

Olomoucké volby 2020: Někdo z ANO infiltroval ODSku!

Kampaň ODSky zde v regionu vypadala několikery volby vždycky totožně: úžasný a velkolepý grafický vizuál, dechberoucí slogan (Pomáháme městu…), brilantní grafická práce, takže je všichni poklepali po ramenou, jak se to letos povedlo, ale za tou čupr fasádou nebylo dál už lautr nic. Jestli skutečně existuje na Olomoucku někdo, kdo si za poslední léta vzpomene na jakýkoli programový bod ODSky (s výjimkou slona a výměny lamp), získává bod. Já si nevzpomínám na nic, a to jsem na těch tiskovkách byl, a to jsem o tom psal.

V podobném duchu jede poslední léta i celostátní komunikace: introvertní a přemýšlivý profesor Fiala, který by právě takový! mohl být kultivovanou protiváhou „lidového“ Babiše a přisprostlého Zemana, se (zřejmě pod vlivem rad nějakého úžasného píáristy) stylizuje do jemu nepřirozené role „muže činu“ a nechává se fotografovat s rozmáchlými gesty i za řečnickým pultíkem. Jaká škoda! – protože kdyby mu radil někdo normální, nenutil by ho do póz, které jsou mu nepřirozené. Takto nepůsobí autenticky a nepřirozenost bere straně hlasy, což uvidíme i v krajských volbách.

Mezitím u nás v regionu: Kde je vlastně program?

Reklama

Čekal jsem, stejně jako všechny minulé volby, další velkolepé grafické pojetí a další uhrančivý slogan, citylighty po krajském městě – jenže ono nic. Někde se to letos zadrhlo. Ano, já vím, podzimní volby mají pro marketéry nešťastný termín a spouštět kampaň o prázdninách nedává moc smyslu, jenže: srpen se chýlí ke konci, volby budou za dva měsíce, všichni ostatní už odstarovali, ale ODSka stále ne. Kde se stala chyba?

Tak nám dlouhodobě mlčí jak webové stránky regionální ODSky, tak i její facebook, aby se pak zčistajasna někde objevil sáhodlouhý status na téma doprava, kde se vzal tu se vzal, najednou tam je.

Ta nekoncepčnost a nahodilost projevů je naprosto děsivá u strany, která má vládní ambice, která touží sjednocovat opozici a „stavět Česko na nohy“. Poukazuje to minimálně na to, že buď a) ten, kdo na Olomoucku kampaň letos řídí, ve srovnání s konkurencí ošklivě zaspal, nebo b) kampaň vlastně nikdo neřídí, vzniká sama, podle toho, kdo co kam náhodou napíše. A pak jsou tu ty sociální sítě…

Řešení jsou připraveny a zeleň je klimatizace…

Ten, kdo spravuje facebook olomoucké ODSky, by měl by být ve veřejném procesu zbaven práva psát, měl by být odklizen někam do bezpečí, a to jak češtináři a stylisty, tak i skutečnými nositeli pravicových programových hodnot – neboť větší snůšku prázdných frází, umocněných zoufale nezralou autorskou licencí (která má text zřejmě „zlidšťovat“, namísto toho ho ale naprosto mrví) by jeden nečetl ani ve slohovce z občanky v prváku gymplu.

Příspěvek, který se po měsících mlčení v létě naráz zjevil na facebooku olomoucké ODS, je totiž pro popsaný stav poměrně příznačný: Chce do dlouhého komunikačního prázdna „vnést racionalitu“, vnáší ale pouze těžké intelektuální zoufalství. O tom, že „řešení jsou připraveny“ a že „zeleň je klimatizace“ nemá cenu ani diskutovat, doporučuji ale zaměřit se mimo jiné na přestřelenou délku celého „slohu“, jehož autor se prostě ne a ne vymáčknout ani na šestapadesátém řádku:

Zejména výkřik v poslední větě dává na vědomí, že autor této strašlivosti se zřejmě za obdařena rozumem považuje. Kdyby tento intelektuální skvost postnul na sociální síť kdokoli z Trikolóry, ani bych se nad tím nepozastavil, jelikož zhruba odpovídá voličské skladbě. Ten vzdělaný a decentní profesor Fiala se ale půjde nejspíš oběsit, až si přečte, čím chce strana v Olomouckém kraji přesvědčovat voliče. Protože ekologie je konzervativní téma, to dá přece rozum…

Celá ta četba má pro voliče vlastně jediný vzkaz – někdo z ANO se zjevně implantoval do struktur Občanské demokratické strany, oblastní sdružení Olomouc, a začal záškodničit. Jinak to prostě není možné. Za sebe slibuji, že jestli ODS ještě stihne na Olomoucku přijít s nějakým uceleným programem a se smyslupnou kampaní, budu možná svoje závěry částečně revidovat. Pokud ale zůstane platit, že namísto programu pro Olomoucký kraj budu tlouct hlavou do klávesnice při hluboké četbě o tom, že „málokdo z nás ještě neslyšel o mladé švédské aktivistce“, bude mi to i potom doopravdy líto.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama